Açılış Oturumu
Açılış otururumu Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Fehmi TÜRKER’in başkanlığında, Doç. Dr. Yücel ÇAĞLAR’ın “Klorofilya’da Ormancılık (Bir “Ütopya Denemesi”) ve Sayın Abdurrahman SAĞKAYA’nın “Ormancılığın Dünü ve Geleceği” konulu çağrılı sunumları ile gerçekleştirildi.
devamı için tıklayınız

Oturumlardan Resimler

Kongreden Genel Resimler
III. Ulusal Karadeniz Ormancılık Kongresi
20-22 Mayıs 2010
Resimler için tıklayınız...

Özel Oturumlar
14. Orman Fakülteleri Dekanları Toplantısı
14. Orman Fakülteleri Dekanları Toplantısı AÇÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Fehmi Türker Başkanlığında gerçekleştirildi.
Resimler için tıklayınız...

Öğrenci Oturumu
AÇÜ Orman Fakültesi öğrencileri ve Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Resimler için tıklayınız...

ODSUTZ Oturumu
Ormana Dayalı Sektör Ulusal Teknoloji Zemini (ODSUTZ) Oluşturulması Amacıyla Bir Değerlendirme
devamı...

Teknik Gezi

Daha Büyük Haritayı Görüntüle

Borçka Camili Biyosfer Rezerv Alanı teknik gezisi katılımcılar ile beraber 22.05.2010 tarihinde gerçekleştirildi.

Resimler için tıklayınız...

Kongrenin Amaçları

Karadeniz Bölgesi, orman varlığı bakımından ülkemizde ilk sıradadır. Karadeniz Bölgesini ormanları, Türkiye ormanlarının %25’ini oluşturmaktadır. Aynı zamanda Karadeniz bölgesi dünya üzerinde korunması gereken 200 önemli ekolojik bölgeden bir tanesidir.

I. Ulusal Karadeniz Ormancılık Kongresi (KAROK) 1995 yılında, II. Ulusal KAROK 2002 yılında gerçekleştirilmiştir. III. KAROK’ nin amacı, hem bu kongre sürecini devam ettirmek hem de gelinen bu noktada Karadeniz Bölgesinde Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı alanlarında yapılmış bulunan araştırma ve uygulamaları kamuoyuna duyurmak olacaktır.


Kongrenin bir diğer amacı ise Karadeniz ormancılığının sorunlarını ortaya koymak ve çözüm önerileri üretmektir.

Nihai olarak amaçlanan ise, kongre sonunda ortaya çıkacak olan sonuç ve önerileri ilgili makamlara ileterek Karadeniz ormancılığının geleceğine yön vermektir.

Etkinlikler
Halk Oyunları Gösterisi
Halk Oyunları Topluluğunun Yerel Kareografilerinden Oluşan gosterileri kongrede bulunan davetlilerin katılımlarıyla gercekeleştirildi.
Resimler ve haberin devamı için tıklayınız...

Sergi
Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu projelerden oluşan sergi katılımcıların beğenisine sunuldu.
Resimler için tıklayınız...

Saz Eserleri Dinletisi
“III. Ulusal Karadeniz Ormancılık Kongresi” etkinlikleri kapsamında tertip edilen Özdemir Hafızoğlu saz eserleri dinletisi...
Resimler

Kapanış Oturumu
Kapanış oturumu AÇÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Fehmi Türker Başkanlığında ve Yrd. Doç. Dr. Sinan Güner Başkan Yardımcılığında gerçekleştirildi.
devamı için tıklayınız...

Destekleyen Kurumlar